Minust

]

Mina olen Gerda – olen oma elu teadlik looja ja praktik. Olen teadlikult enesearengu ja isikliku reaalsuse loomise teekonnal olnud ligi 10 aastat. Ning olen sellel teekonnal ka täna.  Sellel hetkel, kui sain aru, et ainult mina ise olen vastutav oma elus toimuva ees ja selles osas ka teadlikult muudatusi ellu viima asusin ei pidanud ma kaua ootama, kui positiivsed sündmused ja soovid minu elus realiseeruma hakkasid. Kõige  väärtuslikumad kogemused on tulnud mulle läbi eneseotsingute ja leidmiste. Mõistmine, et  tänulikkus, andestamine, ning armastuse jagamine ja vastuvõtmine on ilus kingitus nii endale kui ka teistele ning on suurim edasiviiv jõud, mis toob igasse päeva palju rõõmu ja rahulolu. Vastutuse võtmine enda elus toimuva eest on võti parima reaalsuseni, mida soovida võime.

Kõige erilisem ja helgem teejuht selles elus on mulle minu tütar Melissa. Tema tulemine siia oli suur võitlus ja minule elu õppetund, et allaandmine ja käega löömine ei tule kõne allagi, sest alati on lootust. (https://kogemusnoustajad.ee/gerda-lemke//).  Ja täna sellele tagasi vaadates olles palju teadlikum endast näen ma selgelt, et enesele teadmata olin ma iga päev avatud ainult lahendustele mitte takistustele. Elu paneb vahetevahel meid olukorda, kus me anname vabaks endast kõik olemas olevad ressursid ja sellel hetkel võime tunda täiesti reaalselt kuidas elu hakkab kandma ja toetama.

Olen töötanud kogemus- ja enesearengu nõustajana 8 aastat ning viimased 2 aastat ka kahes erinevas rehabilitatsiooni meeskonnas. Hetkel töötan aktiivselt ühes rehabilitatsiooni meeskonnas ja lisaks teen vastuvõtte erakabinetis ning lisaks teen koostööd mitme noortekeskusega, kus viin läbi lastele ja noortele mõeldud keha ja meele praktikaid pingete, stressi ja ärevuse maandamiseks. Olen läbinud kogemusnõustaja esmakoolituse väljaõppe täies mahus ning täiendanud ja õppinud erinevaid vaimse ja füüsilise tervise toetamise meetodeid ja tehnikaid. Olen lõpetanud personalitöö assistendi eriala ning selle raames läbinud  isiksuse- ja sotsiaalpsühholoogia ning üldpsühholoogia alused. Kogemusnõustajana olen läbinud erinevaid täiendkoolitusi sh. Avatud dialoogi koolituse, lähenemine mobiilses sotsiaalses rehabilitatsioonis. Saad huvi korral lugeda avatud dialoogist siit: https://www.tai.ee/et/sotsiaaltoo/avatud-dialoog-voimalus-muudatusteks-vaimse-tervise-valdkonnas

Meil kõigil on omad kogemused, läbielamised, suuremad või väiksemad kriisid. Kuidas keegi oma kriisisituatsiooniga  toime tuleb on erinev. Minu elu ühest suurimast kriisist sai alguse täielikult uus teekond, uued taipamised, uued märkamised, ning see ajendas mind ka kogemusnõustamise õpingutele minema. Sisemine soov olla toetaja/nõustaja  tuginedes oma isiklikule kogemusele ja taastumisloole. Minu kogemuse põhjal tulevad kriisid meile näitama milline ressurss meis peidus on. Ilma oma kriisikogemuseta ei teaks ma suure tõenäosusega tänaseni milline jõud, energia, positiivsus ja ressurss minus on. Ning see kõik on mind aidanud loovalt ja dünaamiliselt elus edasi liikuda. Võin julgelt öelda, et minu elu traumaatiline kogemus mitte ei pannud minu elu seisma vaid see pani mu elama ning see pani mind oma unistusi teostama.

Enesearengu teekonnal olen õppinud eelkõige enda vaimse ja füüsilise tervise tasakaalu toetamiseks energiatööd sh. kristallimassaazi, Access Bars, Methodraie enesearengu kursus, Meta  EFT 1. astme kursus, Maagiline Matrix jne.
Töötades igapäevaselt inimestega olen saanud kinnitust, et eneseabitehnikad käivad nii vaimse kui füüsilise tervise taastamise ja tasakaalustamise juurde.

Tean et juhuseid ei ole olemas, oskus näha  suuremat pilti ning elu ja olukordade sünkroonsust aitab alati minna edasi kergelt ja pehmelt. Väärtuslik teadmine minus täna on see, et olles avatud ja läbipaistev oma soovides loome me alati oma paremat ja ilusamat reaalsust just sellisel moel, mis on hetkel parim võimalik.  Gerda Kristallituba on minu esimene iseloomine ja elu peateele astumine. Mulle meeldib asju teha vabaduses ning  kooskõlas oma sisemise voolamisega, südamest ning hingega.

 

 

btt